Urząd Gminy Jarosław
Gmina Wiejska
Grudzień
W grudniu - organizacja wraz z 8 HDJ Arabian spotkania opłatkowego integrującego różne środowiska będące bywalcami i przyjaciółmi stajni SMK Arabian.
Październik
Uczestniczyliśmy w Hubertusach organizowanych przez pobliskie ośrodki jeździeckie poszerzając swoją współpracę z innymi środowiskami jeździeckimi.
Wraz z 8 HDJ Arabian w październiku zorganizowany został Dzień Św. Huberta. Imprezę rozpoczął pokaz musztry konnej w wykonaniu harcerzy a następnie odbyły się tradycyjne „Bezkrwawe Łowy na lisa". Uczestnicy nie jeźdżący konno również mogli spróbować swoich sił w szukaniu lisa schowanego w parku, natomiast młodsi jeźdźcy szukali schowanego „lisa" poruszając się po terenie SMK stępem i kłusem. Ogłoszenie wyników przez dyrektora Kazimierza Chudy umiliły nagrody: floo zasponsorowane przez Katarzynę Babulę, statuetka przez 8 HDJ Arabian oraz szkice koni wykonane przez Beatę Cieras. Na zakończenie odbył się pokaz ognia i ognisko ze śpiewem i gitarą. Nie zabrakło oczywiście skromnego poczęstunku oraz pieczonej kiełbasy dzięki życzliwości ZPM „Szarek" z Widnej Góry.
Lipiec
- W lipcu odbył się Piknik rodzinny ze Stowarzyszeniem Miłośników Koni Arabian, którego honorowy patronat objął Wójt Gminy Jarosław Roman Kałamarz. Inicjatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Miłośników Koni „ARABIAN" we współpracy z Centrum Kulturalnym w Przemyślu oraz sekcją hipoterapii DPS w Sośnicy i 8 Harcerską Drużyną Jeździecką ARABIAN. Podczas imprezy zaprezentowały się zespoły: Familia, Na Wesołej Fali, Koło Gospodyń Wiejskich z Makowiska oraz Gwiazda Wieczoru słynna Lwowska Kapela Podwórkowa „Ta Joj". Podczas festynu odbyły się także: pokazy jeździeckie, tresury psów, Straży Pożarnej, przejażdżki konnej oraz gry i zabawy dla dzieci.
- Zakończone zostały prace nad budową witryny internetowej pod adresem www.arabian.org.plCzerwiec
Zorganizowaliśmy Dzień Dziecka dla stałych bywalców stajni oraz dla dzieci z najbliższej okolicy. W trakcie imprezy dzieci oglądały występy:
- pokaz musztry konnej w wykonaniu harcerzy i harcerek z 8 Harcerskiej Drużyny Jeździeckiej Arabian oraz ułanów sekcji Przeworsk Szwadronu Niepołomice w barwach 8 Pułku ks. J. Poniatowskiego
- pokaz cięcia szablą w wykonaniu ułanów Witolda Wierzbińskiego oraz Sławomira Baja
Mogły również same spróbować wsiąść na konia pod okiem instruktora. Nie obyło się także bez skromnego poczęstunku.
W czerwcu Stowarzyszenie również współorganizowało piknik dla dzieci z Przedszkola nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu, który odbył się na terenie Stowarzyszenia. Stowarzyszenie ze swojej strony zapewniło takie atrakcje jak:
- pokaz umiejętności jeździeckich
- oprowadzanie dzieci na koniach i kucach
- przejażdżka bryczką.
Niejednokrotnie gościliśmy uczestników Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego. Dzięki temu młodzież z niepełnosprawnością intelektualną mogła zapoznać się z funkcjonowanie stajni, ośrodka jeździeckiego i oczywiście spędzić miło czas na świeżym powietrzu w towarzystwie koni.
Podczas Pikniku Rodzinnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego byliśmy wraz z końmi, gdzie dzieci i młodzież korzystali z przejażdżki konnej.